Bon Galerie to przestrzeń spotkania, rozmowy przy pomocy obrazów. O sprawach istotnych, jak miłość i wolność, wieczność i przemijanie. Dwie strony dialogu – Ja i Ty. Twórca i odbiorca. I nie musisz się wcale „znać na sztuce”. Wystarczy widzieć. Wystarczy chcieć. Serdecznie Cię witam w mojej galerii i zapraszam do wspólnej przygody.

W sztuce dochodzi do głosu nasz pierwiastek twórczy. Wynikająca z ciekawości tęsknota za przekraczaniem siebie – siebie znanego i przewidywalnego.

Stara jak ludzkość jest potrzeba duchowego życia, która – jako zew wędrówki po nieznanych zakamarkach wspólnych nam wszystkim przeżyć, w nadziei na zbliżenie się do tajemnicy człowieka i istoty egzystencji, a także na znalezienie antidotum na przemijalność życia – prowadzi niektórych do sztuki.

Dla nich powstała autorska galeria Bon Galerie. Tak, jak niektórzy lubią poezję, niektórzy lubią przebywać w otoczeniu obrazów. Nie tyle „obrazków”, których odczuwamy nadmiar w czasach naszej płynnej ponowoczesności (Zygmunt Bauman), co obrazów, rysunków i grafik, które – będąc osobistymi wypowiedziami o świecie i życiu – pomagają żyć. Dlatego na przekór współczesnej nijakości Bon Galerie stawia na połączenie najlepszych artystycznych tradycji z nowoczesnością. I na jakość, w której mieści się artystyczna prawda. A ona jest zawsze wymagająca. Wymaga przede wszystkim otwarcia się na odbiór.

 

Trzy główne profile działalności Bon Galerie:

  • promocja i sprzedaż twórczości Zbyluta Grzywacza,
  • promocja i sprzedaż dzieł grupy artystów współpracujących z galerią, ich staranny wybór gwarantuje najwyższy artystyczny poziom dzieł,
  • edukacja i promocja twórczości.

Korzystając z bogatego doświadczenia zawodowego, oferuję również usługi w zakresie organizacji wystaw, wynajmu dzieł sztuki, doradztwa, firmy portretowej oraz projektowania graficznego.

 

Joanna Boniecka – historyk sztuki i doktorantka UJ (2010-2014), krytyczka sztuki i kuratorka wystaw, dziennikarka (od 1989) i redaktorka, muzealnik (MNK, 2003-2010) i archiwistka, fotograf i prezes Zarządu Stowarzyszenia Przyjaciół Twórczości Zbyluta Grzywacza. Właścicielka Bon Galerie i pozytywnie nastawiona do życia joginka. Tarnowianka z urodzenia i krakowianka z wyboru. Spełniona matka Zuzanny (jak malarka Valadon) i Maurycego (jak malarz Utrillo).

Aktualna wystawa

Wystawa trwa od 19 października do 3 listopada w godzinach otwarcia Galerii Raven.

Kraków (Kazimierz), ul. Brzozowa 7

tel./fax: +48 12 431 11 29

Dowiedz się więcej >>

Newsletter

Chcesz być powiadamiany o nowościach? Zapisz się do newslettera:


Najnowsze wpisy

Zbylut Grzywacz. O rysowaniu
Z dziennika galernika, Wystawy, 13 października 2018

Rysunek jako rodzaj pisma
Z dziennika galernika, 4 października 2018

Sala Cézanne’a w Musée d’Orsay w Paryżu
Rozmowy przy obrazach, 3 czerwca 2016

Podwójne życie Joanny B.
Z dziennika galernika, 1 czerwca 2016